Príbehy

všetky príbehy

Boj o holý život malej Bobinky

Dnes nám s prosbou o pomoc telefonal mladý párik, ktorý si adoptoval šteniatko z KS avšak nakoniec si ho nemohli bohužiaľ nechať a psíkovi museli začať hľadať nový domov. Keďže im bolo povedané, že psík je vakcínovaný, stačilo ho iba odčerviť.  Povedali sme, že kým sa niečo nájde, tak psíka opatríme. Netrvalo ani tak dlho a o šteniatko bol už záujem. Rodina, ktorá chcela túto malinkú spoločníčku si mala prísť po Bobinku už o tri dni.

 

Avšak 2 dni pred svojou adopciu začla byť Bobinka apatická, netešila sa zo života ako iné šteniatka, len smutne sedela, hľadela nám do očí a prosila o záchranu. Do rána Bobinka stále zvracala a síl mala čoraz menej, tým sa nám potvrdilo to, čoho sme sa najviac báli – parvoviróza. Očkovaná nebola!!! Utekali sme k veterinárovi, ktorý ihneď zasiahol, pichol jej niekoľko injekcií, o pár minút jej už kvapkala aj infúzia. Začal sa boj o Bobinkin holý život a šance na prežitie boli malé. Neustále zvracanie, ktoré neprestávalo, hnačky, nevládnosť, horúčky...

 

Bobinka dostávala každý deň 3-4 krát infúzie, injekcie len aby sa nám ju podarilo zachrániť. Stáli sme nad krabičkou v ktorej spávala a prosili ju, aby bojovala. Na 4. deň sa Bobinka začala trochu zbierať a všetko vyzeralo nádejne a boj už vyzeral vyhratý. Avšak malá stále nechcela sama príjmať tekutiny, vôbec nepila, takže sme jej celý deň museli vstrekovať vodu do papuľky. Ak by nezačala sama piť, znamenalo by to ďalšie infúzie.

 

Našťastie nás Bobinka prekvapila a o deň neskôr sama začala chlípať vodu.  Dnes je presne týždeň odkedy  sa začala naša záchrana a Bobinka už sama pije, behá, hrá sa a neustále pýta niečo pod zub.

 

Veľká vďaka patrí pánovi veterinárovi Olajcovi, ktorý urobil všetko pre jej záchranu a šteniatko dnes jeho zásluhou žije. Taktiež Kike Mojžišovej, ktorá jej každý deň dávala infúzie, aby sa Bobinka z toho dostala.

 

Teraz je ešte u mňa doma, behá s mojimi psami po dvore a v byte šklbe čo sa dá a roznáša papuče, teší sa zo života, ktorý mohol tak rýchlo vyhasnúť. Aj keď je táto choroba veľmi nebezpečná a mnoho šteniatok jej podľahne, my sme ju spoločnými silami prekonali. Je nutné ihneď vyhľadať veterinára už pri prvých príznakoch. Včasná vakcinácia psíka je však najlepšia prevencia, preto by to nikto nemal podceňovať a dať svojho miláčika kompletne očkovať.

 

Dúfam, že malú Bobinku už nič zlé nestretne a bude si užívať svoje bezstarostné šteňacie obdobie vo svojej novej rodine.

Ďaľšie príbehy