Naše akcie

Havkárenksý Beh

11.10.2014 sme sa zúčastnili na Havkárenskom behu na Králikoch, kde sme zobrali našich útuláčikov a ľudia mali možnosť ich venčiť, prípadne si ich aj priamo na mieste adoptovať. Dostali sme aj konzervy a granule od výhercu behu začo veľmi pekne ďakujeme. Bola to veľmi príjemná akcia a aspoň trošku spestrenie pre psíkov bez domova.

fotografie (21)

Nájdite sa - Horáreň v Horskom Parku

V sobotu 21.06.2014 sme sa opäť zúčastnili už tradičnej akcie Nájdite sa v Horskom parku v Bratislave, ktoré organizuje Staré mesto pod záštitou jeho starostky Tani Rosovej na podprou adopcie psíkov z útulku. Počasie bolo výborné, účasť tiež a z nášho združenia Pes v núdzi si svoj domov našiel malý Fips. Okrem toho ste nás podporili kúpou našich tenisiek z limitovanej edície od Novesty, za čo Vám tiež ďakujeme. Vidíme sa na ďalšom ročníku :).

fotografie (18)

Naše psíkv v MŠ na MDD

Na MDD sme boli robiť osvetu aj medzi najmenšími. Deťom z MŠ na Bystrickom rade vo Zvolene sme ukázali ako sa treba správne starať o psíka, čo všetko psík vyžaduje, porozprávali sme im o našom združení a psíkoch, ktorí u nás čakajú na domov. Aj pán veterinár im ukázal ako sa vyšetruje psík, detičky mohli počúvať tlkot srdiečka cez fonendoskop, prečítať čipy čítačkou, učili sa ako sa dvíhať správne šteniatko, ako psíka hladkať a tiež že psíky jedia kostičky len v rozprávkach, ale v živote je to pre nich veľmi nebezpečné. Každe dieťa dostalo od nás nálepku a psíka z nášho loga si mohli krásne vyfarbiť na papieri :-)

fotografie (29)

Pochod Jeden meter

V utorok 06.11.2012 sme sa opäť vybrali do ulíc,aby sme vyjadrili svoj nesúhlas s pripravenou Novelu zákona o držbe spov, ktorá je podľa nášho názoru nepriechodná, diskriminačná a v konečnom dôsledku v praxi nič nevyrieši! Ďakujeme,že ste podporili našu iniciatívu, nesedli len doma a vyjadrili svoj nesúhlas spolu s nami. Naša práca v oblasti legislatívy je vytrvalostným a tažkým behom na dlhú trať,ale veríme,že naším úsilím raz dosiahneme lepšie výsledky, postavenie a práva pre zvieratá v našej legislatíve ako takej.

Naše špeciálene poďakovanie od nás patrí aj našim interpretom,ktorí nás už neraz podporili a opäť vystupovali bez nároku na honorár, tu ich máte moderátori: Matúš Krnčok a Michal Sabo, Zdenka Predná, DNA s kapelou, Mišo Biely, Šegi100, Suvereno a v neposlednom rade Majk Spirit aj so svojou crew H16!

fotografie (22)

Výstava v Banskej Bystrici

Tak ako každý rok, aj tentokrát sme sa zúčastnili celoslovenskej výstavy psov v Banskej Bystrici, podarilo sa nám umiesniť 2 psíky, vyzbierať peniažky na veterinárne ošetrenia našich zverencov a hlavne sme prežili krásny slnečný deň. Všetkým, ktorí nás prišli podporiť zo srdca ďakujeme za vecné aj finančné dary.

fotografie (14)

Nájdite sa! - Horáreň v Horskom Parku IV.ročník

Už po štvrtý krát sa Pes v núdzi zúčastnil krásnej akcie s názvom Nájdite sa!, ktorú vždy usporiada starostka Starého mesta Táňa Rosová a jej tím ľudí na čele s Dorotkou Krákovou. Každým ročníkom sa Vaša účasť zvyšuje,čo nás nesmierne teší a odráža sa to aj na výsledkoch akcie. Na 4.ročníku sa adoptovalo neuveriteľných 20 psíkov, z toho 4 (Charlie, Becky, Pupko a Karma) odišli do nového domova od nás. Nech sa páči pozrite si pár fotiek a nasávajte ich atmosféru s nami :). Náš Gordon bol milovníkom akcie,všetkých vrúcne obijímal a chcel sa maznať,veď to môžete vidieť na fotkách.

fotografie (20)

Nájdite sa! - Horáreň v Horskom parku BA III.ročník

ešte pridávame zopár fotiek :)

fotografie (15)

Nájdite sa! - Horáreň v Horskom parku BA III.ročník.

Počas sobotnej akcie Nájdite sa so zvieratkom z útulku, ktorú v spolupráci s Nadáciou Horský park už tretíkrát organizovalo Staré Mesto, sa adoptovalo spolu až 14 opustených zvierat! Počet adoptovaných zvierat vysoko prevýšil minulé akcie, na prvej v marci si nový domov našlo 5 a v júni odišli 8 obyvateľov útulkov.

Po druhý krát sa akcie zúčastnilo aj naše OZ Pes v núdzi. Staré Mesto akciu organizuje, aby prezentovalo činnosť útulkov, ale najmä, aby ich obyvateľov pritiahlo medzi ľudí. Skúsenosť útulkov je taká, že zviera si zväčša skôr nájde nového majiteľa pri osobnom kontakte. Autorkou myšlienky je starostka bratislavského Starého Mesta Táňa Rosová. Podujatie prišli podporiť aj viaceré známe osobnosti, napríklad herec Juraj Slezáček so svojím psom Klorkom, moderátorka Lucia Hablovičová, Erika Judínyová, Peter Šarkan Novák a moderátorka Eňa Vacvalová. Šou pre deti predviedla Bratislavská kynologická záchranárska brigáda, svoju činnosť prezentovala aj Výcviková škola pre vodiacich psov UNSS a psičkárom radila Výcviková škola z Kramárov. Na akcii sme začali aj s podpisovaním petície na podporu nového Zákona o ochrane zvierat, ktorý bude predložený do parlamentu v novembri ako poslanecký návrh pani Tatiany Rosovej, ktorá sa zaslúžila aj o novelu trestného zákona, ktorá je v súčasnosti už účinná a sprísnila tresty za týranie zvierat! Na novom Zákone sme spolupracovali aj my a budeme sa veľmi tešiť ak sa schváli, lebo konečne zásadnym spôsobom zmení postavenie zvierat v našej legislative.

Od nás našli svoje domovy Hadži, Fionka, Jonathan a Pati, z čoho sa nesmierne tešíme :)).

fotografie (20)

Sobotné venčenie a výcvik :)

Ďakujeme všetkých, ktorí dnes (30.07.2011) prišli vyvenčiť  naše psíky ktoré sú na Budči a tiež cvičiteľke Janke s jej borderkou Lady ktoré nám predviedli čo všetko sa psík vie pri správnom prístupe naučiť, vďaka tomu si mohli skúsiť výcvik psíka aj naši milí venčiari :-) Ešte raz veľká vďaka že ste si našli čas a prišli.

fotografie (15)

Nájdite sa! - Horáreň v Horskom parku BA II.ročník

Fotky z akcie, ktorá sa konala v sobotu (25.06.2011) v Horskom Parku v Horárni. Udalosť vznikla pod záštitou Starého mesta BA a jej starostky pani Rosovej, na podporu psíkov z útulkov pod heslom Nájdite sa :) Nám sa podarilo adoptovať dvoch psíkov: malú Almeru a vlčiaka Chrisa. Tešíme sa na ďalšiu podobnú akciu, ktorá sa bude konať v septembri.

fotografie (20)

Výstava v Banskej Bystrici 01.05.2011

Naše OZ sa zúčastnilo a postavilo svoj stánok na medzinárodnej výstave v Banskej Bystrici. Ďakujeme ľuďom za finančné príspevky, za záujem a tiež sa nám podarilo na akcii adoptovať dvoch psíkov :) Máme v pláne sa zúčasniť aj ďalších výstav a šíriť osvetu, že aj psíci z útulku sú rovnako úžasní.

fotografie (20)

Naše 3.narodeniny (apríl 2011)

Pri príležitosti našich 3 narodenín sme na jednej z našich pobočiek vo Zvolene (obec Budča) usporiadali Deň otvorených dverí, kde sa mohli naši priaznivci prísť pozrieť ako fungujeme a vyvenčiť našich útulkáčov, zúčsatnili sa aj hokejisti HKM Zvolen a všetkým účastníkom ďakujeme,že prišli :)

fotografie (19)

Módna show Petcentrum/Pes v núdzi

V sobotu sa v obchdnom centre v BB uskutočnila módna show jedného z našich sponzorov obchodu Petcentier, kde psíci z nášho OZ boli na móle a predvádzali krásne oblečky :)

fotografie (16)

Vianočné venčenie

Aj keď je vonku zima, spravili sme si prechádzku a vyšantili sa v snehu spolu s našimi štvornohými a tým sa to mimoriadne páčilo :)

fotografie (13)

Prechádzka

V krásny slnečný deň sme vyvenčili nielen seba,ale i našich štvornohých...

fotografie (16)

Venčenie

Pozrite ako nám bolo fajn, i keď táto prechádzka nebola až tak dlhá, ako inokedy, pre nedostatok času, ja myslím, že psom aj nám sa to páčilo a dúfame, že aj Vám :))

fotografie (14)

Vychádzka na Pustý hrad

Pri príležitosti dňa našich dobrovoľníkov sme sa zišli v hojnom počte a venčili našu útulkovu svorku :D

fotografie (20)