Psíky na adopciu (naše)

Dinka

Dinka je fenka stredného vzrastu, ktorá k nám prišla z cigánskej osady, kde žila priviazaná o motúz, ktorý sa jej už začínal zarezávať do kože na krku. Je to dospelá, tešivá fenka, ktorá má veľmi rada ľudskú spoločnosť, tú psiu si vyberá...

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Bellinda

Bellinda je asi 7 ročná veľmi zlatá a pokojná sučka, mierumilovná, znášanlivá aj s inými psami, vhodná k deťom aj ku starším pre svoju kľudnú povahu. Bellinda sa našla túlať, ale nikomu nepatrila, zo začiatku bola veľmi plachá a dôveru voči ľuďom získala postupne. Bellinda je naozaj veľmi dobrá povaha, ideálny psík do domu, ale zvykla by si kľudne aj v byte, hlavne že by mohla byť pri človeku, ktorý ju bude mať rád.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214 lokalita: Zvolen - Budča

Marvel

Marvel je asi 2 ročný vlčiak aktívnej povahy. Je veľmi šikovný a rýchlo sa naviaže na človeka. Keď tošku priberie bude z neho krásny statný vlčiak. So psami sa znáša individuálne.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Goro

Goro sa našiel vyhodený ešte ako šteňa. Našla a ujala sa ho rodina, ktorá mu však v čase, keď sa mal učiť svoje hranice všetko dovolila a tak si časom začal dovoľovať Goro, ktorý pri cerení zubov vedel, že mu každý ustúpi. Po príchode k nám bol mrzutý, nezniesol spoločnosť iných psov a manipulácia s ním bola ťažká. Postupne, ako zisťoval, že autoritou nie je on, začala sa meniť i jeho povaha. Stále je ešte svojský, avšak narozdiel od minulosti nechá so sebou pomerne dobre manipulovať, úplne sa znáša so psami, stal sa z neho prítulný pes, ktorý by sa len hladkal, má 100% hygienické návyky, nič neničí a je veľmi múdry... Vzhľadom na svoju povahu potrebuje majiteľa, ktorý by mu aj naďalej určoval hranice, aby sa u neho opäť nerozvinulo jeho staré správanie. Nie je vhodný do rodiny s malými deťmi. Vie chodiť pekne na vodítku, poslúcha na sadni aj privolanie, je vášnivý aportér, milovník hračiek, ktoré si poctivo nazvláča do peliešku, ale podeliť sa o ne nechce.  Je vhodný skôr do bytu, nakoľko je špekulant a z dvora občas ujde.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Bobo

Bobo je mladý kríženček. Pochádza zo zlých podmienok. Prešiel si u nás dlhšou socializáciou avšak prekonal strach z človeka a naučil sa mu dôverovať a tešiť sa z neho. Teraz už len nájsť niekoho kto ho už nesklame. Bobo je veselý psík, znášanlivý i so psíkmi, po väčších psíkoch zvykne občas poštekať, ale nemyslí to zle. Hry s nimi nevyhľadáva ale bez väčších problémov sa znesie s každým, dokonca i s mačkami. Nič neničí, má i hygienické návyky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Tinka

Tinka si žila svoj šťastný život po boku svojho pána, ktorý bol bača, chodila po lúkach v období pasenia a zvyšok času trávila v domčeku, dnu pri piecke, spokojná, naučená len na neho a Boba, druhého psíka. Tinka bola verný psík, čo by za svojho majiteľa aj umrela, žiaľ stal sa presný opak a Tinkin majiteľ nečakane zomrel. Zrazu ostala napospas osudu, nedôverčivá, ustráchaná, pripravená stále čakať, že sa jej pán vráti. Tinka aj Bobo boli presunutí k nám do útulku, pretože sme sa napriek ich zlomenej duši a strachu z cudzieho prostredia rozhodli dať im šancu. Niekoľko mesiacov žili vo výbehu a my sme ich takmer ani nevideli, pretože svoje útočište našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. S odstupom času, sme museli vykonať zmeny a proti ich vôli Tinku aj Boba presunúť do kotercov, bez možnosti úkrytu, ale tak sme mali šancu k nim stále chodiť, aby si začali zvykať na manipuláciu, na kontakt, na iného človeka ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Z tohto dôvodu celú túto dobu musela byť len v koterci, bez možnosti venčenia. Po vyše polroku sa nám však podarilo Tinku socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Žiaľ, viac s ňou v útulku nevieme urobiť, pretože jediná šanca, kde by Tinka napredovala oveľa rýchlejšie by bolo, keby mala intenzívnejší kontakt s človekom, v domove, kde by s ňou mali trpezlivosť a dali jej šancu byť v živote znova šťastným psom. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého, ani hotový psík, ktorý bude šťastne od prvého dňa pobehovať okolo Vás. Jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Veríme však, že existuje niekto, kto sa kvôli nej na túto cestu podujme a keď tomu dá šancu, tak získa toho najvernejšieho psa a Tinka opäť domov a lásku, o ktorú nečakane prišla. Tinka bola naučená žiť aj dnu. So psami je znášanlivá. Má asi 3 roky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Mášenka

Mášenka je mladá, cca ročná fenka z rómskej osady. Je priateľskej a milej povahy, zvyknutá na iné psíky i mačičky. Tak ako každý mladý psík, ktorému sa predtým nikto nevenoval, bude potrebovať niekoho, kto ju naučí základom poslušnosti a venuje svoj voľný čas spoločným aktivitám.

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Pompy

Pompy sa našla vyhodená smerom na Šturec, mladá fenočka s pehatým nožtekom, nesmierne vďačná za všetko. Zobrali sme ju k nám a hravo sa začlenila do svorky, kamarátka s každým psom, vždy poslušná, vždy pripravená sa hladkať, ale aj robiť behavé kolečká okolo nás. Jedného dňa zrazu Pompy začala strašne plakať, mysleli sme si že dostala zachvát, ostala ležať naboku paralyzovaná ... Okamžite sme leteli na veterinu a po vyšetreniach sa zistilo, že Pompy zle skočila a seklo ju v krčnej chrbtici. Prestala chodiť, ostala v šoku, ale po pár hodinách sa jej stav znova zlepšil a postavila sa na nohy. Nastal však 3 týždňový kľudový režim, kedy strávila asi 90% času zavretá v klietke. Ako vždy aj vtedy vždy poslušne vošla do klietky, lebo vedela že musí, hoci sa tak veľmi chcela vonku hrať so psami. Udržať bez pohybu tak mladého a hravého psa bolo však nemožné, zabrániť tomu, aby pohla krkom bolo nemožné tiež... Toto seknutie sa s odstupom času opakovalo a Pompy sa už nepodarilo vrátiť úplne do normálu. Ostala jej porušená motorika a hoci sa na prvý pohľad zdá, že jej nič nie je, pri jej pozorovaní si uvedomíte, že jej pohyb je iný, menej koordinovaný, ako pohyb zdravých psíkov. Jej to však nevadí, je šťastná, behá, lieta, naháňa sa, necíti bolesť... Aj napriek tomu, že už má dlhú dobu pokoj a funguje bez problémov, môže sa stať, že raz ju sekne znova a možno ochrnie úplne. Síce jej prognóza je neistá, aj ona si želá domov, kde by ju prijali ako plnohodnotného štvornohého člena rodiny a dopriali jej pozornosť, ktorú si aj napriek svojmu hendikepu zaslúži. Pompy je aj napriek nepriazni osudu šťastná, tešivá a pripravená túto radosť a energiu šíriť i ďalej. Je vhodná do bytu aj do domu, má hygienické návyky, je poslušná, nič neničí, miluje všetky ostané psy, deti, mačky. Je kompletne očkovaná, čipovaná, kastrovaná, socializovaná.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Štefan

Štefan sa našiel vyhodený v les, kde sa nad ním zľutovala lesná robotníčka, ku ktorej sa pri práci pripojil. Po príchode k nám bol veľmi plachý a utiahnutý. Časom sa však osmelil a stal sa z neho priateľský pes, ktorý zbožňuje behanie a hry s inými psíkmi. Podobne si užíva aj prítomnosť človeka a najviac škrabkanie =) V živote však musel zažiť mnoho zlého, pri zvýšenom hlase alebo prudkom pohybe sa krčí, alebo sa pre istotu ujde skryť do búdky. Števko je jemný psík, bude potrebovať citlivého a trpezlivého pána, ktorý mu dokáže, že sa nemusí strachovať a postupne ho naučí veciam, z ktorých má ešte strach.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Amonko

Amonko je asi 2-3 ročný kríženec stredného vzrastu, je naučený bývať aj v byte, veľmi rád však behá, miluje prechádzky, tak by bol spokojný aj v rodinnom domčeku. So psami sa prevažne znáša, aj keď radšej má sučky alebo psy ktoré si ho vobec nevšímajú. Nie je vhodný k malým deťom, nakoľko na nich zvykne žiarliť. Amonko je milý psík, miluje ľudí, má hygienické návyky a nič neniči. Zaslúži si domov kde bude šťastný

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča
Strany: 1, 2