Psíky na adopciu (naše)

Fany

Fany je staršia fenka labradora, ktorej hľadáme pokojný domov, kde by mohla dožiť v kruhu ľudí, ktorí jej dajú to, čo si najviac užíva - kontakt s človekom a pohľadenie. Našla sa na ceste ešte v zime, vysilená a sotva stojaca na nohách. Vyzeralo to s ňou zle, ale nakoniec sa na nohy postavila. Je to milá, zlatá povaha, absolútne nekonfliktná so psíkmi aj s mačkami. Užíva si pokoj a leháro. Miluje deti, pri ktorých vždy ožije a dokonca okolo nich poberá aj vonku v záhrade. Na záhrade nič neničí, nekope jamy, čistotná je aj v dome, kde sa nevyšpiní. Kto si doteraz v duchu hovoril, že je to pes ako stvorený do rodinného domu, s ktorým nebudú problémy, tak mal v podstate pravdu, až na jeden detail - Fany má cukrovku. A táto choroba si rovnako ako u ľudí tak aj u psov vyžaduje pozornosť. Fany dostáva jednu dávku inzulínu ráno aj večer a musí ich dostávať každý deň, aby sa jej zdravotný stav nezhoršil. Pravidelne chodí na kontrolu k veterinárovi na meranie cukru v krvi. Aj napriek tomuto hendikepu veríme, že Fany má šancu nájsť si domov, v ktorom sa o ňu s láskou postarajú ako o plnohodnotného člena rodiny. Zaslúži si to.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 040 000 lokalita: Pezinok

Guliver

Guliver je mladý psík, milej povahy, ktorý sa našiel túlať v obci neďaleko Zvolena. Podobného psíka videli aj v iných obciach a dokonca i na dialnici, preto je možné, že Guliver zažil všeličo, kým sa konečne dostal do bezpečia. Guliver sa veľmi teší ako z ľudskej, tak i psej spoločnosti. Je nekonfliktný, hravý ale zároveň nie pochabý psík.očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Šteniatka z krabice

Tieto malé drobce vyhodil nejaký primitív v krabici do kríkov v lese, bol však taký " šlachetný ", že šteňatám, ktoré ešte nedokázali samé papať a mali byť pri matke nasypal odporné lacné granule, ktoré nemali šancu ani zjesť. Božie mlyny však melú a keď sa mu to vráti, tak bude vedieť prečo. Šteniatka boli dehrydrované a kolabovali, našťastie vďaka okamžitej veterinárnej starostlivosti to zvládli a začali sme s odchovom. Veĺkou pomocou nám bola sučka Sabinka, ktorá okrem svojich šteniatok, odchovala aj tieto drobce. Sabinka sa tak stala ich druhou mamou, avšak keď prišiel jej čas odchodu do domova, úlohy matky sa ujala ďalšia sučka a teda šteniatka už majú svoju tretiu mamu, zatiaľ čo ich vlastná mama niekde žije na dvore, možno na reťazi a možno takto rodí každý rok. Šteniatka majú teraz cca 5 týždňov, už pomaly papajú aj samé. Dvaja čierni sú psíkovia (Bastian a Bailey), hnedá menšia je sučka (Birdy)a najvačší jedák a macko je hnedý psík (Bali). V dospelosti predpokladamé stredný vzrast / pod kolena max /

očkovanie: NIE kastrácia: NIE kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Bobo

Bobo je mladý kríženček. Pochádza zo zlých podmienok. Prešiel si u nás dlhšou socializáciou avšak prekonal strach z človeka a naučil sa mu dôverovať a tešiť sa z neho. Teraz už len nájsť niekoho kto ho už nesklame. Bobo je veselý psík, znášanlivý i so psíkmi, po väčších psíkoch zvykne občas poštekať, ale nemyslí to zle. Hry s nimi nevyhľadáva ale bez väčších problémov sa znesie s každým, dokonca i s mačkami. Nič neničí, má i hygienické návyky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 362 182 lokalita: Banská Bystrica

Tinka

Tinka si žila svoj šťastný život po boku svojho pána, ktorý bol bača, chodila po lúkach v období pasenia a zvyšok času trávila v domčeku, dnu pri piecke, spokojná, naučená len na neho a Boba, druhého psíka. Tinka bola verný psík, čo by za svojho majiteľa aj umrela, žiaľ stal sa presný opak a Tinkin majiteľ nečakane zomrel. Zrazu ostala napospas osudu, nedôverčivá, ustráchaná, pripravená stále čakať, že sa jej pán vráti. Tinka aj Bobo boli presunutí k nám do útulku, pretože sme sa napriek ich zlomenej duši a strachu z cudzieho prostredia rozhodli dať im šancu. Niekoľko mesiacov žili vo výbehu a my sme ich takmer ani nevideli, pretože svoje útočište našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. S odstupom času, sme museli vykonať zmeny a proti ich vôli Tinku aj Boba presunúť do kotercov, bez možnosti úkrytu, ale tak sme mali šancu k nim stále chodiť, aby si začali zvykať na manipuláciu, na kontakt, na iného človeka ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Z tohto dôvodu celú túto dobu musela byť len v koterci, bez možnosti venčenia. Po vyše polroku sa nám však podarilo Tinku socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Žiaľ, viac s ňou v útulku nevieme urobiť, pretože jediná šanca, kde by Tinka napredovala oveľa rýchlejšie by bolo, keby mala intenzívnejší kontakt s človekom, v domove, kde by s ňou mali trpezlivosť a dali jej šancu byť v živote znova šťastným psom. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého, ani hotový psík, ktorý bude šťastne od prvého dňa pobehovať okolo Vás. Jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Veríme však, že existuje niekto, kto sa kvôli nej na túto cestu podujme a keď tomu dá šancu, tak získa toho najvernejšieho psa a Tinka opäť domov a lásku, o ktorú nečakane prišla. Tinka bola naučená žiť aj dnu. So psami je znášanlivá. Má asi 3 roky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Beruška

Beruška je asi 6 ročná fenka kríženca novofundlandského psa. Je veľmi priateľská k ľudom a svojou povahou si za ten krátky čas získala už každú z nás. Je kľudná a tichá, najviac sa teší z ľudskej prítomnosti a škrabkania. Zo psami sa znáša indoviduálne.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Arty

Arty je približne osem ročný psík, ktorý sa našiel v lese. Podľa ľudí sa zdržoval na jednom mieste dlhšiu dobu. Pravdepodobne čakal na mieste, kde sa ho niekto zbavil...

Arty je priateľský psík, ktorý si užíva spoločnosť človeka a jeho pozornosť. Má rád i iné psíky.

 

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Marwel

Marwel sa vracia z adopcie, s jeho špecifickou obranárskou povahou sme ho umiestnili výnimočne do firmy, žiaľ aj tam si zvykol len na jedného strážnika ktorý je cez týždeň a cez vikendy Marwel nerešpektuje nikoho, skáče do aút ktoré musia vchádzať do areálu, zúri do šoférov, ktorí nemožu z auta vystúpiť a strážnici ho nevedia zavrieť keď treba. Marwel je žial pes pre jedného pána, na vodítku si ho veľmi obraňuje a tak musí chodiť s košíkom. Je výborný strážca, miluje prechádzky, rád sa hladká, aportuje, v útulku bol psychicky veľmi zle čo sa odzrkadľovalo na jeho fyzickom stave a stále chudol, v domove sa dal dokopy a je z neho krásny pes, žiaľ teraz keď ho vrátia hrozí zase je chradnutie. Nevieme či pes s takouto povahou má vobec šancu niekde na adopcie, v každom prípade vieme, že to nie je pes ktorý može žiť v útulku, keďže to znáša veľmi zle. Je šanca,že sa niekde adoptuje tento 3 ročný belgický ovčiak krížený s nemeckým?

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Chloe

Chloe je 10 mesačné šteňa, kríženca vačšieho vzrastu. Je hravá, milá, znáša sa so psami, miluje ľudi. Bola odobratá z osady, po tom ako ju zrazilo auto, zlomilo jej nohu, ale nikto jej neposkytol veterinárnu pomoc. Nožičku sa podarilo zoperovať a už je zotavená. Na nohu pekne stúpa aj keď trošku krivká, nijako ju to však neobmedzuje v tom, aby celý deň veselo behala a hrala sa v záhrade. Chloe je veľmi milé psíča, vhodná do rodinného domu, k inému psíkovi ako parťáčka. Vhodná je aj k deťom.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Pluto

Pluto je mladý kríženec stredného vzrastu. Je aktívnej povahy, hravý, energický a veľmi priateľský k ľudom. Ideálny parťák k aktívnemu človeku, ktorý mu vybije jeho baterky. Je vhodný do rodinného domu s prístupom do vnútra a poriadnou zateplenou búdou. Pluto sa so psami znáša individuálne, je vhodnejší skôr ako jedináčik.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča
Strany: 1, 2