Psíky na adopciu (naše)

Hattie

Hattie je asi ročná malinká sučka kríženca, ktorá k nám prišla z východu zo zlých podmienok. Je to taká malá drobka, ktorá sa veľmi rýchlo fixuje na človeka a všade ho nasleduje a tiež za človekom aj veľmi plače a preto je lepšie keby išla do rodinného domu, aby svojim plačom keď majiteľ odíde z domu nenarušovala susedské vzťahy v paneláku, lebo samotu znáša ťažšie. Je naučená aj na iné psíky, aj na mačky, vie pekne chodiť na vodítku, najradšej spí pri človeku, je veľmi kontaktná a milá, vyžaduje ľudskú pozornosť, ktorá jej chýbala a o ktorú sa bojí, že zase príde. Hattie potrebuje stabilný a trvalý domov kde ostane už celý život.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Marcel

Toto je Marcel. Asi 7 mesačný psík kríženec bulldoga, ktorého si kúpili do osady a na ich veľké prekvapenie vyrástol =) “Zrazu” sa z malého šteniatka stal stredný psík, s týmto v osade nikto nerátal a tak nastal problém... Keď im šteniatko vyrastie, skončí u nás... Tak to bolo aj s Marcelom. Predtým ako sme ho stihli z osady zobrať mu žiaľ prešlo po labkách auto, našťastie nemá nič zlomené len napuchnuté predné labky a ranu, na ktorú berie ATB. Je hravý so všetkými psami, tešivý, milý, rád sa hladká, dožaduje sa pozornosti. Bol by fajn parťák aj k inému psovi. Marcel sa momentále doliečuje, onedlho však bude hľadať nový domov.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Sielnica

Semi

Semi je mladučký kríženec malého vzrastu, je naozaj malinký sotva do 7kg. Je to ešte také pojašené odrastené šteniatko za každú srandu, malé klbko plné energie, veselej povahy, túžiacej po ľudskom kontakte. Je znášanlivý s každým psíkom a je i dobrý lovec, uteká pred ním nejeden hlodavec. Semi hľadá domov v byte alebo rodinnom domčeku s prístupom dovnútra, kde bude môcť robiť spoločnosť človeku.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Banská Bystrica

Bellinda - REZERVOVANÁ

Bellinda je asi 7 ročná veľmi zlatá a pokojná sučka, mierumilovná, znášanlivá aj s inými psami, vhodná k deťom aj ku starším pre svoju kľudnú povahu. Bellinda sa našla túlať, ale nikomu nepatrila, zo začiatku bola veľmi plachá a dôveru voči ľuďom získala postupne. Bellinda je naozaj veľmi dobrá povaha, ideálny psík do domu, ale zvykla by si kľudne aj v byte, hlavne že by mohla byť pri človeku, ktorý ju bude mať rád.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214 lokalita: Zvolen-Budča

Bobo

Bobo je mladý kríženček. Pochádza zo zlých podmienok. Prešiel si u nás dlhšou socializáciou avšak prekonal strach z človeka a naučil sa mu dôverovať a tešiť sa z neho. Teraz už len nájsť niekoho kto ho už nesklame. Bobo je veselý psík, znášanlivý i so psíkmi, po väčších psíkoch zvykne občas poštekať, ale nemyslí to zle. Hry s nimi nevyhľadáva ale bez väčších problémov sa znesie s každým, dokonca i s mačkami. Nič neničí, má i hygienické návyky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Tinka

Tinka si žila svoj šťastný život po boku svojho pána, ktorý bol bača, chodila po lúkach v období pasenia a zvyšok času trávila v domčeku, dnu pri piecke, spokojná, naučená len na neho a Boba, druhého psíka. Tinka bola verný psík, čo by za svojho majiteľa aj umrela, žiaľ stal sa presný opak a Tinkin majiteľ nečakane zomrel. Zrazu ostala napospas osudu, nedôverčivá, ustráchaná, pripravená stále čakať, že sa jej pán vráti. Tinka aj Bobo boli presunutí k nám do útulku, pretože sme sa napriek ich zlomenej duši a strachu z cudzieho prostredia rozhodli dať im šancu. Niekoľko mesiacov žili vo výbehu a my sme ich takmer ani nevideli, pretože svoje útočište našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. S odstupom času, sme museli vykonať zmeny a proti ich vôli Tinku aj Boba presunúť do kotercov, bez možnosti úkrytu, ale tak sme mali šancu k nim stále chodiť, aby si začali zvykať na manipuláciu, na kontakt, na iného človeka ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Z tohto dôvodu celú túto dobu musela byť len v koterci, bez možnosti venčenia. Po vyše polroku sa nám však podarilo Tinku socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Žiaľ, viac s ňou v útulku nevieme urobiť, pretože jediná šanca, kde by Tinka napredovala oveľa rýchlejšie by bolo, keby mala intenzívnejší kontakt s človekom, v domove, kde by s ňou mali trpezlivosť a dali jej šancu byť v živote znova šťastným psom. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého, ani hotový psík, ktorý bude šťastne od prvého dňa pobehovať okolo Vás. Jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Veríme však, že existuje niekto, kto sa kvôli nej na túto cestu podujme a keď tomu dá šancu, tak získa toho najvernejšieho psa a Tinka opäť domov a lásku, o ktorú nečakane prišla. Tinka bola naučená žiť aj dnu. So psami je znášanlivá. Má asi 3 roky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Mášenka

Mášenka je mladá, cca ročná fenka z rómskej osady. Je priateľskej a milej povahy, zvyknutá na iné psíky i mačičky. Tak ako každý mladý psík, ktorému sa predtým nikto nevenoval, bude potrebovať niekoho, kto ju naučí základom poslušnosti a venuje svoj voľný čas spoločným aktivitám.

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0905 269 952 lokalita: Banská Bystrica

Milo

Pomôžme nájsť tomuto opustenému psíkovi bez domova miesto, kde ho príjmu za člena rodiny! Ľudia, ktorí sa o neho núdzovo postarali ako už o mnoho psov predtým, vedia veľmi dobre, odkiaľ pochádza. Svoj život doteraz prežil v rómskej osade v Zlatých Klasoch. Kto túto oblasť pozná, vie, že tam sa psovi kvalitného a dobrého života nedostane. Nikto však nevie, za akých okolností sa ocitol na poli uprostred ničoho v Kostolnej pri Dunaji. Možno ho život v osade omrzel, možno pred niečím či niekým utiekol, možno ho tam niekto naschvál vysadil. Psík nám to neprezradí, no prezrádza iné. Človeka i psov sa bojí. Nik mu zrejme nedal dôvod dôverovať nám. Dobrá správa je, že po pár dňoch a skúsenostiach s ľuďmi, už je to o poznanie lepšie. Keď ho jeho záchrancovia prídu pozrieť, už sa z ich prítomnosti teší. So psíkmi to však ide pomalšie. Nevieme v akom štádiu sú hygienické návyky tohto krásavca stredného vzrastu. No v koterci, ktorý je jeho, veríme, veľmi krátkou zastávkou na ceste do rodiny, sa doposiaľ nevyšpinil. Čaká, kým ho pustia vyvenčiť sa. ? Doprajme aj jemu rodinu, nech konečne niekam patrí. Pomôžte nám jeho príbeh zdieľať. Každý si zaslúži druhú šancu!

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0904 895 701 lokalita: Bratislava

Diego

Diego je ročný malinký psík, ktorý k nám prišiel z východu. Je znášanlivý s inými psami, milý, kontaktný, vhodný do bytu aj do domu.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Marwel

Marwel sa vracia z adopcie, s jeho špecifickou obranárskou povahou sme ho umiestnili výnimočne do firmy, žiaľ aj tam si zvykol len na jedného strážnika ktorý je cez týždeň a cez vikendy Marwel nerešpektuje nikoho, skáče do aút ktoré musia vchádzať do areálu, zúri do šoférov, ktorí nemožu z auta vystúpiť a strážnici ho nevedia zavrieť keď treba. Marwel je žial pes pre jedného pána, na vodítku si ho veľmi obraňuje a tak musí chodiť s košíkom. Je výborný strážca, miluje prechádzky, rád sa hladká, aportuje, v útulku bol psychicky veľmi zle čo sa odzrkadľovalo na jeho fyzickom stave a stále chudol, v domove sa dal dokopy a je z neho krásny pes, žiaľ teraz keď ho vrátia hrozí zase je chradnutie. Nevieme či pes s takouto povahou má vobec šancu niekde na adopcie, v každom prípade vieme, že to nie je pes ktorý može žiť v útulku, keďže to znáša veľmi zle. Je šanca,že sa niekde adoptuje tento 3 ročný belgický ovčiak krížený s nemeckým?

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča
Strany: 1, 2