Psíky na adopciu (naše)

Bruchty

Bruchty je kríženec väčšieho vzrastu veľmi milej povahy. Skôr sa javí ako lenivec, ale k pohybu ho vždy prinúti sučka, za ktorou je ochotný si aj pobehať. Je dobrej povahy, maznák, dobrák čo sa hneď zvalí na chrbát a nechá sa škrabkať. Hĺadá domov v rodinnom dome, kde bude mať dostatok pohybu, lebo zhodiť nejaké to kilečko by mu pomohlo :D Väčšinou k nám prídu psíky, ktoré potrebujú pribrať, Bruchty však prišiel, aby schudol, schudol pohybom, ktorý doteraz nemal čo bolo vidno aj na prerastených pazúroch.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Bobo

Bobo je 2 ročný mladý kríženček. Pochádza zo zlých podmienok. Prešiel si u nás dlhšou socializáciou avšak prekonal strach z človeka a naučil sa mu dôverovať a tešiť sa z neho. Teraz už len nájsť niekoho kto ho už nesklame. Bobo je veselý psík, znášanlivý i so psíkmi, po väčších psíkoch zvykne občas poštekať, ale nemyslí to zle. Hry s nimi nevyhľadáva ale bez väčších problémov sa znesie s každým, dokonca i s mačkami. Nič neničí, má i hygienické návyky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 362 182 lokalita: Banská Bystrica

Tinka

Tinka si žila svoj šťastný život po boku svojho pána, ktorý bol bača, chodila po lúkach v období pasenia a zvyšok času trávila v domčeku, dnu pri piecke, spokojná, naučená len na neho a Boba, druhého psíka. Tinka bola verný psík, čo by za svojho majiteľa aj umrela, žiaľ stal sa presný opak a Tinkin majiteľ nečakane zomrel. Zrazu ostala napospas osudu, nedôverčivá, ustráchaná, pripravená stále čakať, že sa jej pán vráti. Tinka aj Bobo boli presunutí k nám do útulku, pretože sme sa napriek ich zlomenej duši a strachu z cudzieho prostredia rozhodli dať im šancu. Niekoľko mesiacov žili vo výbehu a my sme ich takmer ani nevideli, pretože svoje útočište našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. S odstupom času, sme museli vykonať zmeny a proti ich vôli Tinku aj Boba presunúť do kotercov, bez možnosti úkrytu, ale tak sme mali šancu k nim stále chodiť, aby si začali zvykať na manipuláciu, na kontakt, na iného človeka ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Z tohto dôvodu celú túto dobu musela byť len v koterci, bez možnosti venčenia. Po vyše polroku sa nám však podarilo Tinku socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Žiaľ, viac s ňou v útulku nevieme urobiť, pretože jediná šanca, kde by Tinka napredovala oveľa rýchlejšie by bolo, keby mala intenzívnejší kontakt s človekom, v domove, kde by s ňou mali trpezlivosť a dali jej šancu byť v živote znova šťastným psom. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého, ani hotový psík, ktorý bude šťastne od prvého dňa pobehovať okolo Vás. Jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Veríme však, že existuje niekto, kto sa kvôli nej na túto cestu podujme a keď tomu dá šancu, tak získa toho najvernejšieho psa a Tinka opäť domov a lásku, o ktorú nečakane prišla. Tinka bola naučená žiť aj dnu. So psami je znášanlivá. Má asi 3 roky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Belinda

Belinda je asi 7 ročná fenka kríženca labradora. Napriek tomu, že to už nie je pobláznené šteniatko ale staršia dáma tak je veľmi energická a hravá, vhodná do rodiny s dalším psíkom aj detmi. Hľadáme jej domov v rodinnom dome s vysokým plotom lebo chodí rada na potulky :).

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Edko

Edko je asi 2 ročný psík stredného vzrastu, malý uštekaný čertík, ktorý sa veľmi rýchlo naviaže na človeka, niekto ho vyhodil v osade, kde niekoľko mesiacov aj žil, nakoľko však nemali plot a Edko pobehoval ako sa mu zachcelo, tak sa susedia sťažovali. Z osady si doniesol aj parvovirózu, avšak svoj boj s chorobou vďaka okamžitej liečbe a hospitalizácii vyhral a teraz sa teší zo života. Je to aktívny veselý psík, znášanlivý aj s inými psami, keď sa teší tak sa škerí na človeka. Edo je vhodný do bytu aj do domu, je naučený aj na deti.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Arty

Arty je približne osem ročný psík, ktorý sa našiel v lese. Podľa ľudí sa zdržoval na jednom mieste dlhšiu dobu. Pravdepodobne čakal na mieste, kde sa ho niekto zbavil...

Arty je priateľský psík, ktorý si užíva spoločnosť človeka a jeho pozornosť. Má rád i iné psíky.

 

 

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Marwel

Marwel sa vracia z adopcie, s jeho špecifickou obranárskou povahou sme ho umiestnili výnimočne do firmy, žiaľ aj tam si zvykol len na jedného strážnika ktorý je cez týždeň a cez vikendy Marwel nerešpektuje nikoho, skáče do aút ktoré musia vchádzať do areálu, zúri do šoférov, ktorí nemožu z auta vystúpiť a strážnici ho nevedia zavrieť keď treba. Marwel je žial pes pre jedného pána, na vodítku si ho veľmi obraňuje a tak musí chodiť s košíkom. Je výborný strážca, miluje prechádzky, rád sa hladká, aportuje, v útulku bol psychicky veľmi zle čo sa odzrkadľovalo na jeho fyzickom stave a stále chudol, v domove sa dal dokopy a je z neho krásny pes, žiaľ teraz keď ho vrátia hrozí zase je chradnutie. Nevieme či pes s takouto povahou má vobec šancu niekde na adopcie, v každom prípade vieme, že to nie je pes ktorý može žiť v útulku, keďže to znáša veľmi zle. Je šanca,že sa niekde adoptuje tento 3 ročný belgický ovčiak krížený s nemeckým?

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Breya

Breya je mladá fenka kríženca ovčiaka vlkosivej farby. Našla sa v zanedbanom stave, vyštavená po odrodení niekoľkých šteniatok, ktorých osud žiaľ nepoznáme. Pomaly priberá a jej srsť sa dáva dokopy. Jej psia duša rýchlo zabudla a z človeka sa veľmi teší. Je to mladá slečna, ktorá nezaprie svoje ovčiacke korene, preto je vhodná k majiteľovi, ktorý ju podporí v jej šikovnosti a vybije jej tým správnym spôsobom baterky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča

Pluto

Pluto je mladý kríženec stredného vzrastu. Je aktívnej povahy, hravý, energický a veľmi priateľský k ľudom. Ideálny parťák k aktívnemu človeku, ktorý mu vybije jeho baterky. Je vhodný do rodinného domu s prístupom do vnútra a poriadnou zateplenou búdou. Pluto sa so psami znáša individuálne, je vhodnejší skôr ako jedináčik.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen-Budča

Loky

V upršanú veľkonočnú nedeľu nám volali z diaľničnej polície s prosbou o pomoc pri odchytení psíka, ktorý sedí pri zvodidlách a hrozí, že vybehne na diaľnicu, kde ohrozí na živote nielen seba ale aj ľudí, ak sposobí nehodu. Po príchode sa pri zvodidlách triasol úplne premočený asi 10 mesačný psík kríženec ovčiaka. Zo začiatku bol bojazlivý, ale rýchlo sa osmelil, je znášanlivý aj s inými psami. Vhodný do rodinného domu, miluje pohyb, hry, prechádzky.

očkovanie: ÁNO kastrácia: ÁNO kontakt: 0948 213 214, 0948 891 391 lokalita: Zvolen - Budča
Strany: 1, 2